Nejlepší budovatelské hry zdarma

Tvořit něco od píky je ohromná zábava, pokud jste trpělivý a umíte si věci rozplánovat. V budovatelských hrách nejde o to, dosáhnout cíle co nejrychleji. Vaše plány musí být naplněny co nejkvalitněji a vaše říše musí vzbuzovat obdiv. Cesta to bude někdy možná trochu klikatá, která hlava společnosti to však měla někdy jednoduché? Buďte starostou, projektantem, realizačním týmem i údržbářem v jednom. A co je nejdůležitější – udržujte si spokojený lid.

Forge of Empires

Jste milovník budovatelských her kde není nouze o bitvy, rozšiřování vašeho města a území? Forge of Empires je v tom případě hra přesně pro vás.

Elvenar

Elvenar je online fantasy budovatelská hra, kde rozvíjíte a rozšiřujete své město, bojujete s nepřáteli a objevujete nové technologie v dobrodružném světě elfů a lidí.

Zoo2 Animal Park

Ve hře Zoo2 Animal Park se z vás stane ředitel zoologické zahrady. Vaším úkolem je vybudovat úžasný domov pro zvířátka a zároveň prosperující zoologickou zahradu.

My Little Farmies

Rozvíjejte svou vesnici v oddychové budovatelské hře My Little Farmies a dokažte, že vaše strategické a obchodní schopnosti jsou na vysoké úrovni.

My Free Zoo

Snili jste někdy o tom jaké by to bylo být ředitelem zoologické zahrady? Díky hře My Free Zoo se vám to může vyplnit.

Vikings: War of Clans

Světově rozšířená multiplayerovka Vikings: War of Clans je strategická hra, která celosvětově sklízí úspěch napříč platformami.

Rail Nation

Vlaky a zase vlaky. Nadšenců do železniční dopravy je víc, než byste čekali. A co takhle šéfovat své vlastní vlakové infrastruktuře?

Anocris

Netradiční budovatelská hra Anocris z období tisíce let před naším letopočtem prověří váš taktický a budovatelský um.

Prosperující panství, které bude každý znát

Za úspěchem vždy stojí úsilí. A v čem spočívá? Nevzdávejte se po prvním neúspěchu.

I když se váš první vybudovaný mlýn nebo výrobní hala nesetká s ohlasy a vaši občané nebudou vašim plánům příliš nakloněni, nenechte se zastavit.

Pozměňte svůj budovatelský směr a začněte své občany rozmazlovat kulturou a společenským vyžitím.

A nezapomínejte také na potravu! V roli budovatele zkrátka musíte myslet úplně na vše, když to ale zvládnete, budou k vám ostatní hráči vzhlížet a možná si k vám přijdou i pro radu.

Kooperace s dalšími budovateli pro vás bude stejně důležitá, jako získávání obchodních partnerů v čele firmy.

A jaký že je cíl hry?

Vytvořit to nejmocnější impérium, které bude stát v popředí všech.

Seno, sláma i muzeum

Pro vaše potřeby budete mít k dispozici vždy základní balíček budov, surovin a jiných komodit.

Pokud s nimi dobře naložíte, postupně se vám budou odkrývat další a další nové možnosti, až budete ve výsledku schopni vytvořit plnohodnotné velkoměsto, kde nikomu nebude nic chybět.

Své záměry však vždy přizpůsobte konkrétní společnosti, jiné požadavky na život totiž mají Aztékové, středověcí rytíři nebo třeba občané antického Řecka.