Enlisted

Zúčastněte se klíčových bitev druhé světové války prostřednictvím online multiplayerové střílečky Enlisted, jejíž grafika a hratelnost vás uchvátí.

Druhá světová válka je díkybohu už jen historií, prostřednictvím upgradované verze bojové hry Enlisted se však na bojiště těch nejzásadnějších bitev můžete dostat i dnes.

Na jaké platformě lze Enlisted hrát

Vývojáři se tuto válečnou multiplayer střílečku snažili obohatit pořádnou dávkou autenticity, kterou pocítíte nejen na realistickém zpracování prostředí, ale také na detailně vyobrazených dobových prototypech zbraní i dalších prvcích.

Její beta verzi si může zcela zdarma zahrát každý uživatel Xbox Series X|S, PlayStation 5 nebo PC.

V jakém období se hra odehrává

Válečné období v letech 1941 až 1945 je ve hře rozděleno do 4 konkrétních bitev (resp. kampaní), mezi kterými najdeme Bitvu o Moskvu (poslední fáze Operace Barbarrosa), Bitvu o Normandii (známá pod názvem Operace Overlord), Bitvu o Tunisko (tzv. Tuniské tažení) či Bitvu o Berlín (neboli Berlínskou operaci).

O čem je hra Enlisted

Vstupem do hry se stáváte velitelem celé jednotky, kterou v průběhu hry můžete měnit, doplňovat, vylepšovat či trénovat pro lepší výkony v boji.

Poněkud netradiční, avšak ocenění hodnou funkcí je možnost přesouvat se na ovládání jednotlivých vojáků v průběhu hry naprosto libovolně, přičemž zbytek vaší jednotky je ovládán na bázi umělé inteligence.

Tím chtěli tvůrci hry dosáhnout toho, aby byl hráč neustále uprostřed dění a mohl se svou jednotkou bojovat každou vteřinu naplno.

Když vojáka, za kterého právě hrajete, odrovnají, ihned můžete přeskočit na dalšího a pokračovat v rozjeté strategii, a to do doby, kdy ještě alespoň jeden člověk ve vaší jednotce žije.

Pokud dojde na nejhorší a padne i poslední bojovník, není ještě nic ztraceno.

Může vám pomoci jiný tým a vrátit vás do hry, je potřeba však najít specializaci, kterou zrovna budete potřebovat.

Rozmanitost zaměření je poměrně velká, a tak si do svého týmu můžete rekrutovat řadové vojáky, dělostřelce, odstřelovače, střelce ze samopalu, inženýry, střelce z kulometu, operační důstojníky, plamenometníky, střelce z brokovnice, piloty či tankisty.

Pointa hry je založena na plnění dílčích úkolů, které hráče dovedou do vítězného konce.