Nejlepší strategické hry zdarma

Komplexní herní prostředí, ve které se vám budou hodit veškeré dovednosti získané hraním jiných herních žánrů. Jestli se v něčem propojují téměř všechna úskalí tradičních her, pak jsou to právě strategie. Platforma, kde se spojuje budování, bojování, zajímavý příběh, interakci s hráči a prozkoumávání nových míst. Je toho ještě mnohem víc, jedno je však u strategických her jisté – kdo nehraje s námi, hraje proti nám.

World of Tanks

Jedna z nejrozšířenějších bojových online her World of Tanks disponuje několika oceněními, které ji řadí k největším trhákům současnosti.

Vikings: War of Clans

Světově rozšířená multiplayerovka Vikings: War of Clans je strategická hra, která celosvětově sklízí úspěch napříč platformami.

Forge of Empires

Jste milovník budovatelských her kde není nouze o bitvy, rozšiřování vašeho města a území? Forge of Empires je v tom případě hra přesně pro vás.

Elvenar

Elvenar je online fantasy budovatelská hra, kde rozvíjíte a rozšiřujete své město, bojujete s nepřáteli a objevujete nové technologie v dobrodružném světě elfů a lidí.

Crossout

Sestav své vlastní vozidlo a bojuj s protivníky v post-apokalyptistickém online světě ve hře Crossout s neuvěřitelnou grafikou a hratelností.

War Thunder

Jedno velké bitevní pole. Tak bychom mohli nazvat hru War Thunder která se v předchozím desetiletí několikrát prodrala na první příčku nejlepších online her zdarma.

Star Conflict

Zajímalo by vás, jaké je to být bojový pilot meziplanetární lodi? Díky multiplayerové online hře Star Conflict to můžete zjistit. Létejte a bojujte s protivníky ve vaší kosmické lodi ještě dnes.

Zoo2 Animal Park

Ve hře Zoo2 Animal Park se z vás stane ředitel zoologické zahrady. Vaším úkolem je vybudovat úžasný domov pro zvířátka a zároveň prosperující zoologickou zahradu.

My Little Farmies

Rozvíjejte svou vesnici v oddychové budovatelské hře My Little Farmies a dokažte, že vaše strategické a obchodní schopnosti jsou na vysoké úrovni.

My Free Zoo

Snili jste někdy o tom jaké by to bylo být ředitelem zoologické zahrady? Díky hře My Free Zoo se vám to může vyplnit.

Rail Nation

Vlaky a zase vlaky. Nadšenců do železniční dopravy je víc, než byste čekali. A co takhle šéfovat své vlastní vlakové infrastruktuře?

Anocris

Netradiční budovatelská hra Anocris z období tisíce let před naším letopočtem prověří váš taktický a budovatelský um.

Vše v jednom

 Je pravda, že u strategických her je potřeba zejména přemýšlet. Není to však jediným aspektem, na který musíte brát zřetel.

Na začátku si budete muset vybudovat určité zázemí, ze kterého pak budete schopni získávat nová území a větší a větší moc.

K té dospějete buďto výhodnými obchody nebo hrubou silou. Každý jsme dobří v něčem jiném, a proto si zvolte ten způsob, který je vám bližší.

Neexistuje žádné psané ani nepsané pravidlo, kde začíná nebo končí hranice strategického žánru.

Můžete se ocitnout uprostřed válečného světa, středověké říše nebo třeba mezi klanem elfích trpaslíků, kteří hledají svého krále.

A nebo všechno dohromady. Záleží jen na tom, kterou hru si vyberete, a že výběr je skutečně široký.  

Plánujte statečně, a ještě lépe bok po boku

Plán hry si volíte na základě vašich herních preferencí.

Pokud však chcete skutečně uspět, najděte mezi komunitou hráčů někoho, kdo tyto preference sdílí s vámi. 

Bude se vám to hodit. Mít spojence je vždycky fajn věc, nezapomínejte ale, že si během hry vybudujete i nepřátelství.

A ty většinou budete řešit v modulu ,,hráč proti hráči“, kde se se svými soky setkáte tváří v tvář.

Pokud tedy hledáte hru, kterou se vám aktivují mozkové buňky, strategie jsou pro vás ideální volbou.