War Thunder

Jedno velké bitevní pole. Tak bychom mohli nazvat hru War Thunder která se v předchozím desetiletí několikrát prodrala na první příčku nejlepších online her zdarma.

U téhle válečné bojové hry se však i přes svou dlouhou dobu působení na trhu onlajnovek nemusíte bát stereotypu či nudy.

Neustále aktualizovaná nabídka strojů, zbraní, map i druhů soubojů pro vás bude každou hru znamenat nové zážitky.

V jaké době se hra odehrává

Děj hry se povětšinou odehrává na reálných i smyšlených bojištích 2. světové války, přičemž se tvůrci snažili dodržet skutečný charakter i podobu jednotlivých letounů, zbraní, obrněných vozidel i plavidel.

Na jaké platformě lze War Thunder hrát

Hra je dostupná pouze online a jeden obří server spojuje hráče z celého světa, kteří se sem můžou připojit z PC platforem Windows, Mac, Linux, ale také z PlayStation4.

Existují však i jakési ,,podservery“ kde se můžete utkat a komunikovat s menší skupinou hráčů, přičemž spolupráce je rozhodně vítána.

Co se módů týče, výběr je opravdu velký.

Proč vyzkoušet tuto hru

Ať už upřednostňujete PvP (hra proti reálnému soupeři) nebo PvE (hra proti automatu), kampaní, samostatných misí i náhodných bitev je zde skutečně mnoho.

Obsazujte pozice, snažte se eliminovat nepřátele nebo buďte tím, kdo se zaslouží o záchranu vaší základny.

Ve výběru obtížnosti můžete zvolit arkádu, realisticky mód nebo simulátor, stejně jako můžete vstoupit do eventu, který se pokouší rekonstruovat proběhnuté bitvy naší válečné historie.

A co je nejzajímavější, můžete si vytvořit i svou vlastní misi dle toho, jaké praktiky preferujete.

Boje se odehrávají na pevnině, moři či ve vzduchu, lze tedy volit jednat smíšenou bitvu, a stejně tak i zaměřenou pouze na jeden druh bojiště.

Vybojujte jako válečník se svým týmem cenné vítězství v bojích o přežití nebo se pokuste dosáhnout kýženého cíle individuálně.

Nutno podotknou, že grafika této hry je nadprůměrná, a tak vaše boje budou ještě realističtější.

Tím spíš, když hru připojíte na zařízení pro virtuální realitu, s níž vývojáři při tvorbě také počítali.

Za reálné peníze si pak můžete dokoupit tzv. ,,Zlaté orly“, kteří vám otevřou pohodlnější získávání různých vylepšení, které vás však posune mezi hráče, kteří si toto vybavení doslova vybojovali v bitvách a jejich zkušenosti jsou už velmi daleko.

Duch fair play je zde tedy pravidlem č. 1.